Biomedycyna Polska S.A. nawiązuje współpracę z Uniwersytetem Przyrodniczym we Wrocławiu
W marcu 2020 roku Grupa Biomedycyna Polska S.A. rozpoczęła współpracę naukowo-badawczą z Uniwersytetem Przyrodniczym we Wrocławiu.
Podpisane porozumienie ma na celu wymiernie wzmocnić współpracę w imię wspólnych celów, głównie poprzez wymianę wiedzy i doświadczeń, stymulację działalności badawczo-rozwojowej oraz pobudzanie zdolności adaptacji do nieustannie zmieniającego się otoczenia gospodarczego.
Wzajemna współpraca obejmuje m. in. wspólną realizację projektów naukowych i badawczo-rozwojowych, których przedmiotem jest rozwój technologii pozyskiwania aktywnych substancji farmaceutycznych (API, Active Pharmaceutical Ingredients), będących składnikami leków (także weterynaryjnych) i suplementów diety. Biomedycyna Polska S.A. i Uniwersytet Przyrodniczy we Wrocławiu wspólnie opracują kierunki i sposoby klinicznego zastosowania takich substancji aktywnych. W treści umowy znalazł się m. in. zapis o wzajemnym nadzorze merytorycznym nad proponowanymi rozwiązaniami badawczo-rozwojowymi oraz wsparciu nad wyborem metodyki i aparatury.
Uniwersytet Przyrodniczy we Wrocławiu to jedna z najlepszych specjalistycznych uczelni w kraju. Od kilku lat jednostka naukowa notowana jest w międzynarodowym Rankingu Szanghajskim w kategorii najlepszych uczelni świata w dziedzinach: Food Science & Technology, Veterinary Science i Chemical Engineering, a weterynaria i nauki o żywności po raz kolejny zostały uznane za najlepsze kierunki w Polsce w rankingu „Perspektyw”. W ostatniej ewaluacji jednostek naukowych zdobyła dwie wyróżniające oceny A+ dla Wydziału Biotechnologii i Nauk o Żywności oraz Wydziału Medycyny Weterynaryjnej, który może pochwalić się również pozytywną oceną Europejskiego Stowarzyszenia Wydziałów Medycyny Weterynaryjnej (EAEVE).
Wspólnie realizowane projekty to korzyści dla obu stron porozumienia, które będą dzielić się nie tylko wysokospecjalistycznym sprzętem i technologią, ale także potencjałem kadry naukowej i cennym doświadczeniem, by umożliwić fuzję przedsiębiorstwa i akademii o najwyższym potencjale.